Kanada sertifika programları sunduğu zengin ve avantajlı imkanlarla öğrencilere başarılı bir geleceğin kapısını açmaktadır.

Kanada sertifika ve diploma programlarına Kanada Kültür Merkezi güvencesiyle kayıt olabilirsiniz.

Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-sertifika-programlari.html

Kanada sertifika programları öğrencilere eşsiz fırsatlar sunuyor. Başta iş dünyası olmak üzere yaşamınıza katkı sağlamaktadır. Kanada, hem iş hemde yaşam kalitesi olarak parmakla gösterilen bir ülkedir.

Kanada sertifika programlarına katılım sağlayarak haftada 20 saat yarım zamanlı çalışma izni, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni, sürecin sonunda Kanada göçmenlik programlarına başvurabilirsiniz.

“Kanada Kolejleri Neden Tercih Ediliyor ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtladı.

Kanada Sertifika Programları Hakkında Bilgiler

Genel ve kaba bir tabirler mesleki eğitim programları olarak adlandırabiliriz. Kanada sertifika programları sadece uluslararası öğrencilerin değil, Kanadalı öğrencilerinde sıklıkla tercih ettiği eğitim programları arasında yer almaktadır.

Programlar genel olarak Career College (Kariyer Kolejleri) olarak adlandırdığımız kurumlar tarafınca ülkenin her noktasında düzenlenmektedir.

Aynı zamanda eğitim alırken yarı zamanlı çalışma hakkı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma hakkı sunmaktadır.kanada dil okulları

Kanada Sertifika Programlarında Çalışarak Eğitim Alın, Sonrasında Vatandaş Olma Fırsatını Yakalayın

Eğitim alırken para kazanma fikrinin ne kadar sıcak geldiğini biliyor ve anlıyoruz. Hem iyi bir yaşam deneyimi için hemde eğitim ve yaşam giderlerini kazanmak için benzersiz bir fırsat.

Kanada sertifika programları için ülkesini tercih eden kişilere; haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma hakkı tanıyan Kanada devleti, sonrasında 1 veya 2 yıllık tam zamanlı çalışma izni sağlamaktadır.

Bu süre zarfında ülkeye adapte olur, herhangi bir suç veya bu örnekler gibi olumsuz işlere karışmadığınız sürece Kanada göçmeni, ardından Kanada vatandaşı olma fırsatı sunulmuş olacaktır.

İş dünyasına profesyoneller yetiştirmeyi hedefleyen Kanada kolejleri birçok anlamda öğrencilere avantaj sağlamaktadır. Kısa süreli programlar sunması en göze çarpan avantajları arasındadır. Mesleki ağırlıklı eğitim veriyor olması ve sunulan eğitimin tüm Kanada’da geçerliliğe sahip olması bir başka tercih nedenidir.

Öğrencilerin Kanada’ya adapte olabilmesi için en önemli süreçlerden biriside çalışma iznidir. Haftalık 20 saatlik yarım zamanlı çalışma izni öğrenciler için eşsiz fırsatlardan birisidir. Eğitim sonrasındaki tam zamanlı çalışma izni ve Kanada Göçmenlik hakkı göz önünde bulundurulduğunda sertifika programlarını tercih etmek için sebeplerin arttığını görebiliriz.

Kanada Sertifika Programlarına Katılın: Çalışma İzni Kazanın!

Kanada’nın öğrencilere sunduğu en önemli avantajlardan biriside şüphesiz eğitim süresince ve eğitim sonrasındaki çalışma iznidir. Öğrenciler eğitim süresince yarım zamanlı çalışma hakkına sahipken, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma hakkına sahip olacaktır.

Eğitim süresince haftalık 20 saat, eğitim sonrasında tam zamanlı ve ardından Kanada göçmenlik hakkı elde edilebilir. 

Kanada’da Eğitim Sonrası Göçmenlik Hakkında Bilgileri Kanada Kültür Merkezi Genel Müdürü İsmail İNCE Aktarıyor.
Kanada Sertifika Programları 2019 Kimler Katılabilir: 

Her yaştans öğrenciye kapılarını açan Kanada Kolejleri, öğrencilerine başarılı bir geleceğin anahtarını sunmaktadır.

 • Bir alanda kendini geliştirmek isteyen lise mezunları,
 • Kısa dönemli programlarda üniversite öğrencileri,
 • İş yaşamına başlamadan önce üniversite mezunları,
 • Yüksek lisans mezunları,
 • Profesyoneller ve yöneticiler.

Kanada Kolejleri Kabul Şartları:

*Kanada sertifika programları 2019 kabul şartları katılım sağlayacağınız bölümlere göre değişiklik gösterebilir. Aşağıdaki bilgi formunu doldurarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Aşağıda yer alan bilgiler en temel şartlardır. 

2-3 Yıllık Diploma Programları İçin:

 • Lise Diploması
 • Lise Transkripti (not dökümü)
 • En az 18 Yaşında olunması
 • İngilizce dil yeterliliğin uluslararası ortamda geçerli olan TOEFL/ IELTS gibi sınavlar ile belgelendirilmesi. Genel anlamda IELTS sınavından istenen skor 6.0, TOEFL sınavından istenen skor ise 80 olması gerekmektedir.

Post Graduate Diploma (Uzmanlık Programları) İçin:

 • Üniversite diploması
 • Üniversite Transkripti (not dökümü)
 • Akademik Referans Mektubu
 • CV (iyi hazırlanmış özgeçmişO)
 • İngilizce dil yeterliliğin uluslararası ortamda geçerli olan TOEFL/ IELTS gibi sınavlar ile belgelendirilmesi. Genel anlamda IELTS sınavından istenen skor 6.5, TOEFL sınavından istenen skor ise 90 olması gerekmektedir.

 

Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Sertifika Programları Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin!

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir