Kanada Master programları öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden biriside şüphesiz sunduğu ekonomik ve kaliteli eğitim programlarıdır.

Kanada Master programları süresince haftalık 20 saat, eğitim sonrasında tam zamanlı ve sürecin sonunda Kanada’da göçmenlik hakkı tanınmaktadır.

Kanada Kültür Merkezi İle Kanada Master Başvurularınızı Güvenle Gerçekleştirin! 

Kanada Master Hakkında Bilgi

Dünya’nın her yerinde geçerli olan ve kendinize değer katabileceğiniz bir eğitim şansı sunuluyor. Kanada Master programları, aslında Kanada’daki eğitim programları tüm dünyada geçerlidir. Bunların yanı sıra master süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı, ardından Kanada göçmenlik programlarına başvuru yapabilme şansı sunulmaktadır.

Kanada Master programlarını bitirdikten sonra; Tam zamanlı çalışma iznine sahip olacak ardından göçmenlik başvurusu ve vatandaşlık başvurusu yapma hakkına sahip olacaksınız.

Tezli Master Programı:  Tezli Master programları , 2 yıl sürmektedir. Bu programlara katılabilmek için : Yeterli dil bilgisi , diploma puanınızın yeterli olması gibi şartlar aranmaktadır.

Tezsiz Master Programı: Tezsiz programlar 1 yıl sürmektedir. İstediğiniz bölümde , istediğiniz kolejde eğitim alabilirsiniz. En önemli noktaysa : Gerekli dil bilgisine sahip olmanızdır. Kanada Master programları için yeterli dil bilginiz yoksa , önce dil eğitimi alabilirsiniz.

Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-master.html

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir