Kanada devlet lisesi fiyatları hakkında merak edilen birçok soru vardır.  Kanada devlet lisesi fiyatları ve sunduğu eğitim kalitesinden dolayı tüm dünya’dan öğrenciler tarafından en sık tercih edilen eğitim programlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kanada’nın dünyanın en güvenilir ülkelerinden birisi olması ve eğitim sisteminin kaliteside bir başka tercih nedenidir.

Kanada Devlet Lisesi Fiyatları

Öncelikle ücretlerle ilgili kesin bir bilgi paylaşmak doğru olmayacaktır. Eğitim alacağınız eyalet, bölge ve okul gibi faktörler Kanada devlet lisesi fiyatlarını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

Ortalama olarak 7000 Kanada Dolarından başlayan ücretlerle eğitim alma fırsatına sahipsiniz. Ortalama alarak 7000 CAD ile 12.000 CAD arasında ücretler sunulmaktadır.

“Kanada lise fiyatları ne kadar ?” sorusunu İsmail İNCE anlatıyor. 

 

Kanada’da Lise Okumanın Avantajı Nedir ?

Öğrencilerin hayallerinden biriside Kanada’da lise okumak.  Öğrenciler kalite eğitim alırken , velilerin içi rahat olur. Çünkü , Kanada dünyanın en kaliteli eğitim sistemlerinden birisine sahiptir. Eğitim danışmanımız durumu şöyle açıklıyor ;

”Türkiye’ 2013 Ağustos ayında işleme konulan yasa gereği ”Yurtdışında bir liseden  eğitim alarak, mezun olan öğrenci, Türkiye’ de istediği Üniversiteye girebilmek için Üniversite sınavına girmek zorunda kalmayacak.” Bu nedenle yasa açıklandığından bu yana yani 2013 yılından itibaren basta Kanada liselerine aşırı rağbet almaktayız. Türk aileler yurtdışında liselerin maliyetlerinin uygun oluşu nedeniyle hiç zorlanmadan, çocuklarının Türkiye’ de istediği üniversiteye giriş hakkına sahip olmalarının yanında,  Kanada’da aldıkları lise eğitimlerinin üstün kalitesi nedeni ile çocuklarının dünya sıralamasında ilk 500′ de olan aşağıdaki üniversitelere rahatlıkla kabul edilme avantajlarından faydalanmak istemelerinden dolayı bu yasa açıklanmasından bu yana, yani son 3 ay içerisinde 14 tane Türk öğrencimizi seçkin Kanada  liselerine  yerleştirdik.  ”

Siz değerli veliler ve öğrencilerimiz. Kanada’da lise okumak ilgili bilgilere merkezimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir